máma v lese
máma v lese zdeňka bílková se svými dětmi
máma v lese zdeňka bílková
port
ban
zdenka
previous arrow
next arrow
máma v lese zdeňka bílková se svými dětmi

Jmenuji se Zdeňka Bílková a jsem maminka dvou holčiček Marie (*prosinec 2019) a Anny (*červen 2022).

Povoláním kurátorka umění, která si při mateřské otevřela živnost a založila vlastní malou značku dětského oblečení.

Máma v lese vznikla skutečně v lese, a to v srpnu 2020, po první vlně covidu. Před chaloupkou postavený párty stan, k němu vedla prodlužka, do které byly připojeny dva šicí stroje. Žehlicí prkno pod širým nebem hned vedle. Po setmění na hlavě čelovka, abych viděla na šití. A jediné, co rušilo tuto neskutečnou pracovní romantiku, byl občasný pláč miminka a bzučení komárů.

Toužila jsem tvořit. Láska k tvoření mě provází celým mým životem. Stejně tak i láska k dětem, kterým jsem se jako galerijní edukátorka věnovala mnohem dříve, než se mi narodily mé vlastní. Zjistila jsem, že aby mě má práce zcela naplňovala, potřebuji tvořit jak rukama, tak hlavou. Společně se svou značkou jsem založila stejnojmennou facebookovou skupinu a začala jsem psát. O čem? O životě, o sobě, o mateřství, o bylinkách, o tom, co mě baví a o tom, co je pro mě důležité. Bylo tenkrát na psaní času dost. Marušce bylo osm měsíců a začínala druhá vlna covidu.

Od založení prošla má značka, ale i já, neuvěřitelným vývojem. Cítím, že se posouvám pořád dopředu. Jsem za ty zkušenosti, které jsem za poslední dva roky získala, neskutečně vděčná. A jsem také vděčná za všechny spokojené zákaznice, které se ke mně vrací pro další nákup. Milá slova a fotografie jejich dětí v oblečení z mé dílny jsou pro mě tou největší odměnou.

Rozhovory s Mámou v lese

Články v médiích

Mgr. et MgA Zdeňka Bílková Družstevní 544
431 51
Klášterec nad Ohří
IČ: 09448039 info@mamavlese.cz
tel: 720 021 499