růžové jeans kalhoty máma v lese
lacláče pohled dovnitř
mušelín detail
detail crazy patchwork mikiny
růžové jeans kalhoty3
lněné lacláče vnitřek
mušelínová mikina borůvky detail
86 final detail
detail mikiny
previous arrow
next arrow

Vítejte na počátku kouzelného příběhu. Příběhu, který začal v lese. Příběhu, který můžete dotvořit právě VY. Zkuste na chvíli zavřít oči a představit si, jak se procházíte bosky v lese po měkoučkém mechu. Mechu, který je pokrytý kapkami ranní rosy. Když po něm kráčíte a posloucháte uklidňující zvuky lesa, to krásné ticho protkané zpěvem ptáků, připadáte si jak v bavlnce. Tak sladce. Tak příjemně. A přesně tak se budou cítit vaše děti v oblečení, které pro ně s láskou ušila v srdci Krušných hor Máma v lese.

máma v lese zdeňka bílková

Kapitola první: Výběr materiálu

Materiály si pečlivě vybírám sama. Preferuji přírodní materiály od ověřených dodavatelů a látky vyrobené v České republice. V mé nabídce naleznete oblečení z bavlněných úpletů, teplákoviny, mušelínu, lnu, merino vlny, bambusového úpletu i softshellu. Látky mají certifikát Öeko-tex 100, jsou tak vhodné i pro miminka a děti do tří let. Do nabídky jsem také zařadila látky s certifikací GOTS – látka je vyrobena z organicky pěstované bavlny. Nepodceňuji ani výběr doplňků. Knoflíky mám české výroby a z přírodních materiálů. Aktuálně připravujeme i autorské knoflíky s motivem houbiček.

Kapitola druhá: Vznik oblečení

Každý kus je ručně šitý. Během šití jsem obklopena čistou přírodou. Protože využívám převážně přírodní materiály, mé oblečení se stává zhmotněním samotné přírody. Kouzlo krás přírody se do oblečení vsaje, je jeho součástí. V každém kousku oblečení k vám putuje vůně Krušných hor, síla a magie přírody i má duše. Zboží v mé nabídce často vzniká na popud vás, mých milých zákazníků. Jste mými pevnými kořeny. Jste mou inspirací. Individuální zakázka je mnohdy vzorem pro tvorbu zboží, které aktuálně můžete nalézt v mém e-shopu. Vše je tak nejen inspirováno přírodou, ale i prověřeno dětmi.

mikina zero waste malý princ
rostoucí lacláče modré máma v lese

Kapitola třetí: Principy tvorby

Vážím si práce ostatních. Vím, co obnáší proces výroby kvalitních materiálů. A současně pracuji s pokorou k přírodě. Každý střih vždy předem pečlivě promýšlím. V souladu s principem zero waste zbytky látky dále využívám k další tvorbě či dekoracím. Veškeré mé oblečení je vyrobeno z kvalitních odolných materiálů a je koncipováno jako rostoucí. Můžete si tak být jisti, že vydrží 2 až 3 velikosti. A to i tehdy pokud vaše dítko není zrovna klidný andílek. Oblečení je určeno i pro čertíky věčně od bláta, s bodláky ve vlasech objevující krásy a kouzla okolního světa.

Kapitola čtvrtá: Nejsem v tom sama

Vážím si každého, kdo pracuje v souladu s přírodou. V rámci této myšlenky spolupracuji s dalšími malými tvůrci, kteří uznávají principy udržitelnosti. Není mezi námi rivalita, při naší tvorbě táhneme za jednu nit. Dlouhodobě spolupracuji s mnoha, nejen českými, návrháři. Teď již znáte příběh vzniku mého oblečení. Znáte i můj příběh, příběh mámy v lese. To, jak bude tento příběh pokračovat, záleží na vás a vašich dětech. Ať jsou příběhy vašich dětí v mém oblečení vždy veselé, rozmanité, upřímné a přesně podle jejich představ. Budu moc ráda, když se se mnou o své příběhy podělíte.

novorozenecká souprava z přírodních materiálů máma v lese
lacláče hnědé

Každá květina vykvete, když je její čas.

Houby vyrostou, když je jejich čas.

I výběr vhodného oblečení, které souzní s přírodou, má svůj čas.

Oblečení, které je inspirováno přírodou a současně je prověřeno dětmi.

Oblečení, ve kterém se vaše děti vydají na svou cestu životem….

…..na cestu jejich životního příběhu.

 S láskou k dětem, s úctou k přírodě

Vaše Máma v lese

Mgr. et MgA Zdeňka Bílková

Družstevní 544

431 51

Klášterec nad Ohří

IČ: 09448039

info@mamavlese.cz

tel: 720 021 499