Rodinný festival Respekt k porodu

Rodinný festival Respekt k porodu

Festival kombinuje bohatý program přednášek, workshopů, poradentství a aktivit pro celou rodinu. Máma v lese bude u toho – pro doprovodnou výstavu Homo Ecologicus je připravena speciální kolekce ze lnu a bio bavlny, Navštivte také designový obchůdek.

Zábava sbalená na cesty

O tom, že děti obohatí naše cestování, se netřeba dlouze bavit. Společně strávený čas na cestách stmeluje rodinu a dává možnost vidět svět zase z jiného úhlu – z toho dětského. Přečtěte si tipy od Hany Šormové, trojnásobné maminky a milovnice cestování.

Festival S láskou k sobě

Druhý ročník festivalu S láskou k sobě láká ty, kdo touží po harmonii a relaxaci v duchu mindfulness. Od rána až do večera budou na krásném prostranství u kostela Nanebevzetí Panny Marie probíhat aktivity nabízející prostor pro odpočinek, učení a inspiraci.

Upcyklace bez legrace
Rozhovor s Kristinou Löserovou

kristina löserová upcyklace

PŘIPRAVUJEME! Rozhovor s upcymaniačkou, lektorkou rukodělných kurzů a floristických workshopů, milovnicí upcyklace, švadlenkou a tvůrkyní, která vidí potenciál snad v každé kousku materiálu.

Jarmark s příběhem
Zažij středověk

rukodělný jarmark středověk příběhářky akce pro rodiny s dětmi

Zažij středověk! Na jarmarku, který připravily Příběhářky se můžete těšit na středověké tržiště českých lokálních značek, cirkusové vystoupení koní, ochutnávku středověké kuchyni a mnoho dalšího!

Jak na kvalitní spánek
a bezbolestné těhotenství

Prožít těhotenství jako bohyně i přes všechny náročnosti a občasné bolesti? Ano, je to možné! V tomto článku vám představíme tipy, jak si dopřát pohodlný spánek i během těhotenství.

MAKER FAIRE festival tvůrců

Největší přehlídka všech kutilů a vynálezců MAKER FAIRE se uskuteční v sobotu 23. března 2024 v hotelu Thermal a Máma v lese bude u toho! V článku se také dočtete mé tipy na tvůrce, které nesmíte při návštěvě festivalu opomenout.

Softshell do každého počasí

Softshell je jediný syntetický materiál, který ve své tvorbě používám. A proč? Protože z hlediska jeho funkčnosti jej nelze přírodními materiály nahradit. Pojďme se na tento materiál podívat blíže. V článku naleznete, jak také doporučenou péči o softshell.

Jarní akce a jarmarky

Raději si vybíráte oblečení pro vaše děti osobně? Pojďte se se mnou potkat na některé z jarních akcí! Můžete si oblečení osahat nebo je dětem vyzkoušet. Těším, že se s vámi potkám v Karlových Varech, Františkových Lázních, Litvínově nebo v Klášterci nad Ohří.

Syndrom vyhoření

Kde je hranice mezi vyhořením a „pouhou“ větší únavou? Jak poznat, že už jsem blízko vyhoření? A jak tomu předcházet? Nejen na tyto otázky mi v rozhovoru odpovídala Monika Slifková, která pomáhá nejen ženám bojovat se syndromem vyhoření.

Inspirace na jarní tvoření

Hledáte inspiraci na tvorbu krásných jarních dekorací z přírodních a upcyklovaných materiálů? Mrkněte na článek, který jsem pro vás připravila společně s Kristinou Löserovou, lektorkou a upcymaniačkou. Pusťe jaro do svých domovů!

Kam mi zmizel mozek?

V normálním světě jste inteligentní žena, která dokáže fungovat, myslet, počítat, dát dohromady větu. Co větu, dokonce souvětí! A pak se vám narodí dítě a tohle všechno je pryč… Jak se ženám proměňuje mozek během mateřství se dočtete v tomto článku.

Zamilované tvoření s dětmi

Upečte si společně ty nejlepší perníčky nebo dortíčky. Vyrobte si srdíčkové přání na několik způsobů. Hlavně se na chvilku zastavte. Připravila jsem pro vás několik nápadů, které můžete využit jako valentýnské tvoření, ale i třeba ke dni matek nebo kdykoliv během roku.

Na hygge vlně s Tuloušem

Štěpánka Kolesnyk Pitterová promění váš dům nebo byt ve skutečný domov díky ručně pleteným výrobkům z ovčí vlny. Že však podnikání v oblasti handmade není procházkou po měkoučkých polštářcích, se dočtete v tomto rozhovoru s designérkou značky Tulouš.

10 aktivit, když je venku ošklivo

Déšť se sněhem? Zase padají trakaře? Vítr, že ohýbají se stromy? Prostě počasí, že byste ani psa ven nevyhnali?  Připravila jsem pro vás 10 tipů na aktivity, které vaše děti určitě zabaví a rozveselí! Postavte hrad z písku nebo magnetické stavebnice a nebo si něco dobrého společně upečte!

Vánoce jarmark u Příběhářek

Kouzelnou vánoční atmosféru prožijete na netradičním jarmarku, který připravily na sobotu 25. 11. 2023 Příběhářky v Rašovicích u Klášterce nad Ohří. Máma v lese na této krásné akci nesmí chybět! Všude bude vonět svařák a cukroví, které se bude péct venku v peci.

Tvůrci z Krušnohoří

Každý z nás pracuje s jiným materiálem, ale přesto nás kromě místa něco spojuje. Je to touha tvořit. Touha vytvářet něco hmatatelného a něco krásného. Něco, co inspiruje druhé a co jim dělá radost. A zároveň, dělat to v souladu s přírodou

Open Ended hračky

Možná jste se už v nějaké diskuzi na Internetu setkali se zkratkou OE hračky, nebo pojmem open ended hračky. Pokud přemýšlíte, co se za těmito hračkami skrývá a proč byste je měli mít doma, přečtěte si článek, který připravila Hana Šormová, trojnásobná maminka a bloggerka.

3 x 10 tipů jak na zero waste

Zero waste je moderní přístup k životu založený na udržitelnosti a minimalismu. Snaží se nevytvářet zbytečný odpad, snižovat jeho množství a zamezovat plýtvání surovinami. Inspirujte se našimi tipy, jak na zero waste domácnost.

Vyspaná máma

Skoro každá maminka občas bojuje s nevyspáním. Základem toho, aby se maminka vyspala, je dobře spinkající dítko. Přečtěte si rozhovor s Lucií Horešovskou Chrásteckou, která učí maminky rozumět dětskému spánku.

Začněte podnikat díky barteru

Možná cítíte, že byste se chtěla realizovat i jinak než péčí o dítě a domácnost. Možná byste si ráda rozjela něco vlastního, abyste do budoucna mohla být pracovně flexibilní. Přečtěte si následující článek od Zuzky Zicháčkové,

10 tipů jak děti naučit se oblékat

Blíží se nástup do školky a vy přemýšlíte, jak naučíte vaše batole, aby se samo obléklo a obulo? Vyrážíte s dětmi ven a jste zpocení až na zádech, než všechny oblečete? Přečtěte si následující článek, který pro vás připravila  Hana Šormová.

Jarmarky v září

Mám moc ráda místní menší akce, které mají většinou úplně jiný charakter a průběh, než velké rukodělné jarmarky či designové přehlídky. Je zde také více prostoru komunikovat se vámi, mými zákazníky, všechno vám vysvětlit a ukázat. A tohle mě strašně baví. 

Příběh jedné příběhářky

Jak se z reportérky a kameramanky stala fotografka ženských duší. Marieta Kosturová stojí za jedinečným projektem Příběhářky. A pro koho jsou Příběhářky? Jsou pro každého, ale především pro ženy a jejich rodiny. Marieta je také mou hlavní brand fotografkou.

Kouzelný herbář

Každý koutek přírody skrývá tajemství a poklady, které mohou být pro děti neuvěřitelným dobrodružstvím. A co kdybychom tato tajemství odhalili společně s našimi dětmi? V tomto článku se podíváme, jak začít s vytvářením herbáře a jak ho dále využívat. 

Růžová není jen pro Barbie

Barbie nikdy nebyla jen dětská hračka. Vždy to byla také inspirace a módní ikona. Její šatník vždy odrážel proměny společnosti a módního vkusu. A co jejímu šatníku dominuje? Růžová, ta nejslavnější z módních barev. Inspirujte se našimi nápady na růžově laděné outfity.

Lněné oblečení pro děti

Lněné látky jsou příjemné, jemné a měkké. Oblečení ze lnu je vzdušné a rychle schne, je ideálním materiálem nejen na léto, ale celoročně jej oceníte při vrstvení i do šátků a nosítek. Len je hypoalergenní materiál. I proto je len úžasným materiálem na dětské oblečení.

Len není jen chvilkový trend

Rozhovor s Barborou Hromádkovou, designérkou minimalistických potisků a majitelkou značky MajLEN design nejen o tom, jak je to dnes s pojmem český len. Přečtete si poutavé povídání o tom, jak se tvoří krásné látky a nadčasový design.

Oblečení do školy a školky

Nová školní sezóna je tady a s ní přichází také otázka, jaké oblečení je pro naše malé školáky to pravé. V tomto článku se podíváme na několik skvělých kousků, které jsou nejen stylové, ale také  pohodlné a  funkční do školky či školy. 

Letní věnec ze starých kalhot

V návodu, který připravila Kristina Löserová, se podíváme na jednoduchý, avšak velmi působivý způsob, jak vytvořit vlastní upcyklovanou dekoraci, která ozdobí váš domov nejen v létě. Proměňte staré kalhoty v krásný věnec!

Mušelín

mušelínová košile

Je to tu, období na které jsme se tak těšili a zvláště pak děti! S létem je čas na lehké a pohodlné oblečení. Hledáte něco, co je super lehké, komfortní a snadno se udržuje? Mušelín je ta pravá volba. V článku se dozvíte více o mušelínu a naleznete zde také stylingové tipy.

Jarmarky a trhy v červnu

ostrovský jarmark radosti 2021

Miluji letní venkovní akce. A moc ráda se s vámi mluvím osobně. Ač mě to v online prostředí moc baví, nikdy to nenahradí osobní kontakt. Na jaké akci se společně potkáme? Bude to v Ostrově, v Praze, v Karlových Varech nebo v Hamerském domku?

Aromaterapie léčí tělo i duši

Kristina Rolincová aromaterapeutka

Rozhovor s Kristýnou Rolincovou, aromaterapeutkou, terapeutickou masérkou, průvodkyní terapií traumat a lektorkou workshopů. V článku se dozvíte plno tipů a rad včetně doporučení, co by měla obsahovat domácí aroma lékárnička.

Velikonoční perníčky z plsti

velikonoční dekorace z plsti

Ellie Linhartová je kreativní bytost, která se věnuje široké škále technik. Podle jejího návodu si vyrobíte působivé velikonoční dekorace a zároveň se v článku dozvíte, jaká byla její umělecká cesta.

Velikonoce a gender

portrét máma v lese

Velikonoční svátky a tradice se týkají plodnosti a jsou plné sexuálních symbolů. Pomlázka – falus, vajíčko – symbol ženské plodnosti. Nikdy jsem nepochopila, proč má žena dostat za odměnu na zadek…

Velikonoční upcy tvoření

upcyklace velikonoce tvoření

S upcymaniačkou Kristinou Löserovou si tentokrát vyrobíte zajíčky z kartónu a zbytků vlny. Do výroby jednoduché dekorace můžete zapojit své děti. Hotovými zápichy můžete ozdobit velikonoční osení.

Den pro Tebe

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Užij si příjemné odpoledne s tvůrčími ženami. Dozvíš se něco o aromaterapii, Krušných horách, výrobě svíček, přírodních materiálech a udržitelnému přístupu k textilu. Přijď oslavit MDŽ mezi nás.

Šít či nešít?

zero waste mikina

Dříve se šilo, protože nic nebylo. Dnes se šije, i přesto, že je všechno. A je toho moc moc moc! Doslova se topíme v hadrech. Proč tedy šiji? O tom, jaká je moje cesta a co vám přinese ručně šité oblečení.

Valentýnské tvoření

6

Valentýnský upcytip od milovnice upcyklace Kristiny Löserové. Kristina nám ukáže, jak vyrobit hezký valentýnský dárek – dekorovanou láhev, ve které může být třeba domácí sirup, víno nebo likér. Udělejte radost svým blízkým.

Angličtina s dětmi

16

Rozhovor s Kateřinu Říhovou o výuce angličtiny u menších dětí. V článku naleznete několik tipů, jak zařadit angličtinu do běžného dne a každodenních činností. Povídaly jsme si také o USBORNE knihách. 

Tak jí nech vyplakat!

nech

Prosím, řekněte mi, že už vyplakávání nikdo záměrně nepraktikuje a hlavně nevyučuje jako správný postup vedoucí k osamostatnění dítěte. Mám pocit, že pláč mi trhá srdce na kusy. 

Setkání s logopedkou

Screenshot_2022-09-17-09-55-43-46

Kateřina Vespalcová je speciální pedagog logoped, navrhuje didaktické pomůcky na rozvoj řeči a píše blog Z bříška do školy, kde publikuje různé nápady a inspiraci na rozvoj nejen dětské řeči.

Měsíc férových cen

3

Připadají vám výrobky rukodělných tvůrců drahé? Možná se to tak na první pohled může zdát. Aktivita listopad je Měsíc férových cen si klade za cíl ukázat, co se za cenou ručně dělaného výrobku skrývá.

O ženské energii

306899231_10220611714546714_8052414448245594911_n - kopie

Svět se mění, ale jedno je jisté. Ženská energie je v nás po staletí utlačována. Možná si to už ani neuvědomujeme, ale my ženy žijeme v mužském světě. Poselství všem ženám od Terezy Lerch.

Regionální produkt

editor-35-520-cs_1_big

Dne 18. 10. 2022 jsem se zúčastnila certifikační komise KRUŠNOHOŘÍ regionální produkt® a
měla jsem obhájit, proč si myslím, že značka Máma v lese by měla získat toho prestižní označení.

Jak vybrat správnou velikost?

0065-foceni-any.images (1)

Každý výrobce oblečení má své tabulky velikostí. Velikosti jednotlivých značek se mohou velmi lišit. Mnohdy velikosti nesedí dokonce ani v rámci jedné značky.

Rozhovor s Hanou Valentovou

DSC06025

Hanka tvoří pod značkou Tři kavky originální slow fashion kousky a zároveň se věnuje fotografii. Povídaly jsme si spolu o lásce k tvoření, slow životě a o podnikání při dětech.

Jak obléknout dítě na podzim?

0009-foceni-any.images

Trochu mě to zaskočilo. Stromy ještě ani nejsou oranžové a už je zima. Hlavně na horách. Po vrcholcích se většinu času líně válí mlha a člověk má chuť prolenošit celé dny v posteli. 

Jak nosit šaty na podzim a v zimě?

111male002

Já jsem vyloženě šatový typ. Ať pršelo či sněžilo a já dojížděla deset let vlakem do práce, tak pro mě byla důležitější elegance než to, že drkotám zuby na zastávce. Šaty fakt miluji.

Péče o textilní výrobky

111male001

Většina mých textilní výrobků nepotřebuje žádnou speciální péči. Je třeba se ale držet několika pravidel, chceme-li, aby nám  oblečení vydrželo dlouho krásné.

Slow šatník vašeho dítěte

111male001

Děti mají ohromnou spotřebu oblečení. V prvních měsících života neustále protečená plínka. A nejlépe, když své dítě oblečete zrovna do něčeho nového.

Kojení - láska, nebo utrpení?

IMG_20220807_103224_Bokeh

Ženy mé, napíšu vám, jak jsme bojovaly a bojujeme my. Protože mě to trápí. Třeba jste někdo zažil něco podobného a budete mít nějakou radu nebo doporučení.

Mlíko na mozku.

PSX_20220914_200620

Začalo to před pár dny. A bylo to nejprve nenápadné. Na ohni opékáme starší chleba a já si za boha nemůžu vzpomenout, jak se tomu nadává. A pak ze mě vypadne: „palačinky“.

Nevím, jestli existuje Bůh?

300051132_10220520172258214_2564238974984194734_n

Nevím, jestli existuje Bůh nebo snad něco jiného, co nás překračuje a co všechno řídí. Při pohledu na ní, když jí držím v náručí, se nemohu ubránit myšlence, že tohle prostě nemůže být pouhá náhoda.

Dyť si zase nic neudělala!

IMG_20220502_074502_459

Jseš celý dny doma a všude je akorát bordel. Nemyslela jsem si, že mateřská je procházka růžovou zahradou. Ale také jsem netušila, že je to až takový masakr.

Marie v naší rodině

marie

Podle čeho vybíráme jména svým dětem?

Láska na první pohled

PSX_20220914_200656

Kdy jste zamilovaly do svého miminka?

Je půl osmé večer a já už jsem dva dny nejedla a nespala. Dáváš si na čas, holka! 

Plánované, nebo nečekané?

bříško

Bylo to před pár měsíci. Takový dost silný pocit, že to nezvládám. Holčičku, šití, sebe a své emoce. Ten pocit, že ještě chvíli, už to nevydržím. 

Zázrak je, že žije

PSX_20220914_200721

Posledních pár dní přemýšlím nad všemi těmi možnými dětskými úrazy. A v tom zamyšlení nabývám pocit, že je až neuvěřitelné, kolik denně Maruška nebo jiné podobně staré batole přežije situací, kdy si může fakt dost ublížit.

Chybami se máma mučí

chyba

 Několikrát denně se přistihnu, jak přemýšlím, jestli jsem to či ono udělala správně nebo jestli jsem to nemohla udělat líp. 

Mgr. et MgA Zdeňka Bílková
Školní 503
431 51
Klášterec nad Ohří
IČ: 09448039
mamavlese@email.cz
tel: 720 021 499