Blog

Valentýnské tvoření

Valentýnský upcytip Kristiny Löserové

kristina löserová upcyklace

S Kristinou Löserovou se budeme pravidelně setkávat jednou měsíčně zde na blogu a také ve facebookové skupině. Poprosila jsem ji, aby exkluzivně pro Mámu v lese připravila tvořivé upcyklované nápady.

Kristina sama o sobě mluví jako o maniačce do upcyklace – odtud také název její značky UPCYMANIA. Tvoří z textilních materiálů, ze kterých šije tašky, kabelky a různé další praktické doplňky pro každodenní využití a také vyrábí dekorace. Dává nový smysl a využití věcem, které již dosloužily, a vrací je zpět do oběhu. Hlavním materiálem pro šití je džínovina, která je pro tyto výrobky díky své pevnosti přímo ideální. Tu kombinuje s různým starým textilem s folklorními motivy a s krajkami. Při výrobě dekorací používá různorodé materiály.

Kristina si prošla řadou výtvarných technik – od křížkové výšivky a drhání v dospívání, přes výrobu mýdel a kosmetiky, floristiku a fotografování až nakonec zakotvila především u šicího stroje. V závěru loňského roku získala pro své upcyklované výrobky prestižní označení Regionální produkt Dolní Poohří®.

1. Připravíte si lahev, staré noty, tavnou pistoli (stačí i lepící páska), kousek starého textilu. Na fotu byly použity plátěné kalhoty. Dále pak nůžky, zbytky stužek, krajku, jutový provázek a nějakou přízdobu.

2. Ustřihnete stránku a nalepíte na lahev.

3. Z látky vystřihnete kruh o průměru cca 20 cm. 

4. Kruhem vystřihnutým z látky obalíte hrdlo lahve. Pak jej převážete stužkami a jutou.

5. Nakonec nalepíte tavnou pistolí přízdoby – dřevěná srdíčka.

6. Dárek máte hotový. Takto ozdobit můžete například lahev s domácím sirupem nebo vínem či likérem.

Tento návod je jeden ze tří, které Kristina připravila v rámci Valentýnské výzvy. Přejete si více inspirace? Mrkněte na její Instagram: @kristina.loserova

Rádi byste se o Kristině dozvěděli více? Přečtěte si tento rozhovor pro PRIMA INSPIRACE.

Mama v lese

Obchod s dětským oblečením