Blog

Den pro Tebe

Užij si příjemné odpoledne s tvůrčími ženami. Dozvíš se něco o aromaterapii, Krušných horách, výrobě svíček, přírodních materiálech a udržitelnému přístupu k textilu. Tak zpomal a přijď oslavit MDŽ mezi nás.

V rámci programu vystoupí Kristýna Rolincová (Terapie z Doupovska), Kateřina Čepeláková (Svíčky z Krušnohoří), Zdeňka Bílková (Máma v lese) a Kristina Löserová (Upcymania).

Vstupenky na akci lze zakoupit zde.

Program:

17:00 – 17:15 Kristýna Rolincová 

Probuď v sobě ženu / Terapie z Doupovska

17:15 – 17:30 Kateřina Čepeláková 

Nalaď se na plamen přírody / Svíčky z Krušnohoří

17:30 – 17:45 Zdeňka Bílková

Obleč se do kvalitního textilu / Máma v lese

17:45 – 18:00 Kristina Löserová 

Inspiruj se upcyklací / Upcymania Atelier K.S.

18:30 workshopy s autorkami

18:30 Tajemné ženy Krušnohoří – Promítání filmů Petra Mikšíčka

Probuď v sobě ženu
Kristýna Rolincová

Jsem aromaterapeutka, terapeutická masérka a lektorka workshopů.  Zajímám se o zpracování traumat seberozvojovou a přírodní cestou a to nejen na duši, ale i na těle. Učím na workshopech, jak správně používat éterické oleje, namíchat různé směsi či olejové parfémy a jak vnímat Aromaterapii srdcem a propojovat ji s tradiční čínskou medicínou.

Klientům pomáhám se zpracováním fyzických, psychických i duševních bolestí, blokád a traumat přes TERAPII TRAUMAT s AROMATERAPIÍ a TERAPEUTICKÝMI MASÁŽEMI.

Jakákoliv bolest je vždy propsaná do těla a až díky bolesti nám duše signalizuje, že ji neposloucháme a že je potřeba s tím začít něco dělat.

Květina je velice krásný symbol ženství a stejně tak žena je úžasná a nádherná bytost, co v sobě skrývá lásku, vášeň a smyslnost. Umí být magnetem pro muže, ale stejně tak i pro sebe. A, aby se cítila více krásná, sebevědomá i vášnivá, může vše podpořit přírodními vůněmi z éterických olejů. Mezi nimi je mnoho zástupců ženských vůní (růže, jasmín, geranium, levandule), které lze doplnit o svěží citrusové nebo lehce kořeněné esence. Spojením těchto esencí vznikne velice smyslná vůně, která upoutá nejednoho muže. Pokud tě, milá ženo, volají přírodní vůně, přijď si poslechnout krátkou besedu o éterických olejích a namíchat si svůj olejový roll-on parfém. 

Výroba olejového parfému není v ceně vstupného.

Nalaď se na plamen přírody
Kateřina Čepeláková

Jmenuji se Kateřina Čepeláková, žiji a tvořím v Klášterci nad Ohří, který se nachází na levém břehu řeky Ohře, na rozhraní překrásných Doupovských a Krušných hor.

Ve spojení s historií Krušných hor a přírodou vznikly Svíčky z Krušnohoří.

Z nabídky svíček, které vyrábím ručně a s láskou a respektem k přírodě, si můžete odnést nejen kousek přírody, ale i ručně vyrobenou svíčku, která Vám zpříjemní jakoukoliv příležitost a bude třeba i krásným dárkem pro Vaše blízké.“

Kateřina Čepeláková získala pro své Svíčky z Krušnohoří prestižní označení KRUŠNOHOŘÍ regionální produkt®.

Na workshopu s Kateřinou Čepelákovou si vyrobíš ručně motanou svíčku ze včelího vosku. Kateřina používá včelí vosk lokálního původu – pochází od místního včelaře, jehož včelstvo je umístěno v Kláštereckých sadech. Včelí vosk má krásně žlutou barvu a pojí se s vůní medu. Svíčky ze včelího vosku jsou naprosto přírodní, a nebudeš tak znečišťovat okolní ovzduší, když svíčku zapálíš. Je to naprosto ekologické. A při jejich výrobě vzniká minimum odpadu. 

Workshop je v ceně vstupného.

Obleč se do kvalitního textilu
Zdeňka Bílková

Jmenuji se Zdeňka Bílková a jsem maminka dvou holčiček. Povoláním kurátorka umění, která si při mateřské otevřela živnost a založila vlastní malou značku dětského oblečení.

Máma v lese vznikla skutečně v lese, a to v srpnu 2020, po první vlně covidu. Od založení prošla má značka, ale i já, neuvěřitelným vývojem. 

Veškeré oblečení z mé dílny je koncipováno jako rostoucí a vydrží dítěti dvě až tři velikosti. Šiji z kvalitních certifikovaných materiálů a, pokud to lze, dávám přednost přírodním materiálům vyráběným v České republice. Spolupracuji s designéry a v mé nabídce naleznete originální vzory. Tvořím s ohledem na životní prostředí – látku využiji na maximum a nevytvářím téměř žádný nový odpad.

V závěru loňského roku jsem získala pro své výrobky z dílny Máma v lese prestižní ocenění KRUŠNOHOŘÍ regionální produkt®.

Plstění patří mezi nejstarší techniky výroby textilií. Zdeňka Bílková Ti ukáže, jak na to. Technika suchého plstění je to celkem jednoduchá a navíc relaxační. Samotný materiál, s kterým budeš pracovat, je velice příjemný na omak – jedná se o merino vlnu. Vytvoříš si plstěný šperk – náušnice, náhrdelník nebo brož. K plstění budeš používat speciální jehlu, která má v sobě malé háčky, díky nimž se jednotlivá vlákna ovčího rouna mezi sebou propletou, tzv. zaplstí. 

Workshop je v ceně vstupného.

Inspiruj se upcyklací
Kristina Löserová

kristina löserová upcyklace

Jmenuji se Kristina Löserová a jsem máma tříleté neposedné holčičky, hrdá vesničanka a kreativec. Žijeme s manželem na statku v zapadlé vísce u Žatce.

Základní myšlenkou mé dílny je upcyklace textilních materiálů, ze kterých šiju tašky, kabelky a různé další praktické doplňky pro každodenní využití a vyrábím dekorace. Dávám tedy nový smysl a využití věcem, které již dosloužily a vracím je zpět do oběhu. Hlavním materiálem pro šití je džínovina, která je pro tyto výrobky díky své pevnosti přímo ideální. Mou libůstkou je pak vyhledávání různých starých materiálů s folklorními motivy a krajek, které na výrobky aplikuji. Dekorace pak tvořím z upcyklovaných a přírodních materiálů. Ročně mi padne za oběť cca 200 kusů dosloužilého oblečení a bytového textilu. Šiju převážně na zakázku a s trochou nadsázky říkávám, že obleču i koně. 

 

Kristina Löserová získala pro své upcyklované výrobky prestižní označení Regionální produkt Dolní Poohří®.

Kristina Löserová je maniak. Maniak na upcyklaci. Miluje vymýšlení, jak staré a nepotřebné věci přeměnit na něco užitečného a zároveň hezkého. A ráda by k tvoření a k upcyklaci strhla i Tebe. Kristina Ti ukáže nové využití starých věcí, které už Tě doma nebaví nebo se Ti nelíbí. Naučí Tě, jak se dívat na věci jinak a jak jim dávat nový smysl. Na workshopu si vyrobíš drobnou dekoraci pro radost z jejího oblíbeného materiálu – starých jeansů. Protože příběh riflí pokračuje…

Workshop je v ceně vstupného.

Mama v lese

Obchod s dětským oblečením