Blog

Lněné oblečení pro nejmenší

Řešíme to všechny každé ráno a někdy i několikrát denně, co dětem obléknout? Ať je to hlavně praktické. Nechceme ke všem těm malým i větším strastem ještě přidat trápení, že oblečení tlačí, škrábe, je v něm vedro a propocené zase studí. Možná jste už uvažovala o koupi něčeho z přírodního materiálu, ale nemáte chuť ani čas pár kousků složitě prát a víte, že Váš malý dobrodruh zůstane čistý asi tak deset minut. A vydrží to oblečení vůbec? 

Článek připravila Barbora Hromádková.

Zachumlejte se do lnu

lněné lacláče

Lněné látky jsou příjemné, jemné a měkké. Oblečení ze lnu je vzdušné a rychle schne, je ideálním materiálem nejen na léto, ale celoročně jej oceníte při vrstvení i do šátků a nosítek. Len je přirozeně hypoalergenní materiál. Je skvělou volbou, pokud Vaše dítko trpí astmatem nebo jinými respiračními obtížemi, je totiž odolný k zachycování nečistot, roztočů, virů a bakterií. Navíc nedráždí citlivou pokožku nejmenších, a to ani při při ekzémech nebo lupence. 

Snadná péče

Lněné tkaniny nejsou náročné na údržbu, prát je můžete běžně s ostatním prádlem. Přírodní len dokonce snese i teploty do 90 stupňů. U barvených a tištěných látek dodržujte praní na 40 stupňů a ždímejte je na nízké otáčky – lněné oblečení dětem vydrží déle krásné a bude se méně mačkat. Po vytažení z pračky nechce volně uschnout na sušáku nebo ramínku. 

A může len do sušičky? Může, ale příliš to nedoporučujeme. Sušička prádla má své pro i proti a pokud jí chcete používat, zvolte nízkou teplotu, jemný program a vytáhněte prádlo ještě lehce vlhké a dosušte volně. 

Investice na další roky

Len je odolný materiál s dlouhou životností. Je pevný a dobře drží tvar – lněné oblečení se nevytahuje a nežmolkovatí. Skvěle odolává i mechanickému poškození a hravě vydrží lezení po kolenou i válení sudů. Ve lnu se bude Vaše dítko cítit příjemně, pohodlně a nic jej nebude omezovat při objevování světa. Na hřišti, v přírodě nebo při slavnostní události – bude budit úsměvy okolí a ani nebude vnímat, že má něco na sobě. 

A co až z oblečení vyroste? Můžete jej nechat pro mladšího sourozence nebo poslat dál. Len splňuje podmínky pro pomalou módu a nejen, že dlouho vydrží, ale také jeho výroba je velmi šetrná k životnímu prostředí. Pěstování lnu není náročné na spotřebu vody a chemikálie a většina produkce je z Evropy. Len je organický a zcela rozložitelný materiál, ale to až oblečení objede několikáté dědící kolečko.

Nejen oblečení

Skvělé vlastnosti lnu oceníte i při výběru dětského ložního prádla, letních zavinovaček, hnízdečka na spaní a další výbavy pro miminko. A radost můžete udělat i sobě! Není lepší utěrky, než té lněné nebo vdechněte Vašemu interiéru kouzlo přírodní elegance se lněnými doplňky. Budou Vás těšit další roky.

Každá jsme jiná, ale všechny máme jedno společné. Jako mámy chceme pro své děti jen to nejlepší. Často můžeme tápat v nepřeberném množství nabídek, lámat si hlavu, jak to nejlepší vlastně poznat. S dětmi je to v tomto ohledu jednoduché. Nikdo Vám nedá rychlejší zpětnou vazbu! 

Velice děkuji Barboře Hromádkové za přípravu článku. Jsem velmi vděčná za spolupráci mezi její značkou MajLEN design a značkou Máma v lese. V mé nabídce naleznete lacláče, které jsou ušité z látek od MajLEN design. Vyberte si jednobarevné lněné lacláče nebo lacláče Prasátko v lese. Lněnou kolekci plánuji v blízké době rozšířit o další výrobky.

Pro značku MajLEN design jsem také vytvořila ve spolupráci s paní Barborou unikátní lacláče, které vznikly kombinací jednobarevného lnu a jejích autorských látek.

Mama v lese

Obchod s dětským oblečením