Blog

Jak na kvalitní spánek a bezbolestné těhotenství

Prožít těhotenství jako bohyně i přes všechny náročnosti a občasné bolesti? Ano, je to možné! V tomto článku vám představíme tipy, jak si dopřát pohodlný spánek i během těhotenství.

polštáře matýsek blog máma v lese

Těch devět měsíců, kdy pod srdcem nosíte nový život, je jedinečným obdobím plným očekávání, radosti a připravenosti na příchod dalšího člena rodiny. Avšak někdy vás mohou bolesti zad, kyčlí a neustálé potíže s nalezením pohodlné polohy při spaní připravit o energii a klid, které teď tak moc potřebujete. 

Pro mnohé z nás začíná mateřství už během těhotenství. Sotva spíme kvůli nekonečným myšlenkám a obavám. Co když se všechno nepovede tak, jak jsme si naplánovaly? Co když budeme mít na ruce toho jediného experta, který neumí spát? Nastávající maminky to mají někdy těžké.

5 TIPŮ PRO POHODLNÝ SPÁNEK V TĚHOTENSTVÍ

1. SPRÁVNÁ POLOHA PRO SPÁNEK

Jednou z nejlepších poloh pro pohodlný spánek během těhotenství je spánek na levém boku. Tato poloha umožňuje lepší prokrvení plodu a dělohy, což může zlepšit tok krve a živin k vašemu dítěti. Pokud je to možné, použijte multifunkční polštář nebo podložte se pod břicho a mezi kolena pro podporu páteře a udržení správné polohy.

2. SPRÁVNÁ PODLOŽKA POD HLAVU

Vhodný polštář pod hlavu může také udělat zázraky pro váš spánek. Vyberte si polštář s vhodnou výškou a tuhostí, který podporuje krk a páteř v přirozené pozici. To vám pomůže minimalizovat bolesti a nepříjemnosti, které mohou být spojeny s těhotenstvím.

3. VYVARUJTE SE PŘEJÍDÁNÍ A KOFEINU

Konzumace těžkého jídla nebo nápojů obsahujících kofein před spaním může ztížit usínání. Snažte se vyhnout těmto látkám a preferujte lehké večeře a bezkofeinové nápoje. Dobrá strava může také pomoci s celkovým pohodlím během těhotenství a tím i se spánkem.

4. PŘÍJEMNÉ A KLIDNÉ PROSTŘEDÍ

Pohodlné prostředí ve vaší ložnici může být klíčem k dobrému spánku. Ztlumené osvětlení, příjemná teplota a ticho mohou výrazně zlepšit kvalitu vašeho odpočinku. Pokud je to možné, použijte také vonné svíčky nebo éterické oleje s uklidňujícími vůněmi pro ještě lepší relaxaci.

5. RELAXAČNÍ TECHNIKY A CVIČENÍ

Některé relaxační techniky, jako je meditace, hluboké dýchání nebo jemné cvičení, mohou být skvělým pomocníkem pro usínání. Vyzkoušejte relaxační cvičení před spaním nebo se učte meditační techniky, které vám pomohou uvolnit stres a napětí.

BONUSOVÝ TIP: KOJÍCÍ POLŠTÁŘ PRO POHODLNÉ KOJENÍ

Kojící polštář může být vaším nejlepším přítelem během doby kojení. Tento polštář poskytuje podporu pro miminko a udržuje jej ve správné pozici během kojení. Tím se snižuje namáhání krku a zad, což je obzvláště důležité během nočních kojení, kdy chcete zůstat co nejvíce pohodlní. Existuje mnoho různých typů kojících polštářů, takže si vyberte ten, který vám nejvíce vyhovuje a zlepšete tak své kojenecké zážitky.

“Když jsem čekala svého prvního syna, byla jsem nadšená, ale bolesti zad mi brzy připomněly, že těhotenství není vždy jen o radosti. Všechny polštáře a deky, které jsem zkoušela, se zdály malé, tvrdé… Prostě nepraktické. Rozhodla jsem se s tím něco udělat a vytvořila si svůj vlastní polštář; nazvala jsem ho Matýsek. Byl lehký, funkční a dlouhý tak, aby poskytoval oporu zádům, kyčlím i rostoucímu bříšku.” 

Vzpomíná Marcela, majitelka e-shopu Matýsek.

Proč si vybrat právě těhotenský polštář Matýsek?

Kvalita ze západních Čech: Polštářky Matýsek jsou vyráběné z atestovaných materiálů, které jsou pro vaše dítě bezpečné.

Unikátní Aloe Vera technologie: Polštář s povrchovou úpravou Aloe Vera poskytuje komfortní hygienu a svěžest, zatímco antialergenní mikrovlákno udržuje polštář lehký a měkký.

Český originál s láskou: Matýsek je výrobkem české dílny, vyrobený s láskou a péčí o vaše pohodlí. Podpořte šikovné české ručičky. 

Snímatelný a pratelný potah: Všechny naše polštáře můžete snadno vyprat v pračce, což zajišťuje jejich jednoduchou údržbu a čistotu.

Těhotenství může být skutečně radostným obdobím, plným pohody a klidu, a to díky těhotenskému polštáři Matýsek. Už se nemusíte trápit bolestmi zad, kyčlí a nekonečným hledáním pohodlné polohy při spaní. 

Buďte připraveni na příchod vašeho miminka s Matýskem. V e-shopu najdete nejen multifunkční kojící polštáře, ale také kvalitní pelíšky pro miminko, které byly navrženy ve spolupráci s dětskou fyzioterapeutkou a pomáhají maminkám v péči o miminka. Získejte kvalitní spánek a pohodu, kterou si zasloužíte nejen vy, ale i vaše děti.

Autorkou článku je bloggerka Viktorie Tiw, která dlouhodobě spolupracuje s českou firmou Matýsek

Zdroj fotografií: archiv Matýska.

Více informací o zdravém spánku se dočtete na blogu Matýska.

Zaujal vás tento článek? Zdravý a příjemný spánek dětí i maminek můžete podpořit také aromaterapií – přečtěte si rozhovor s aromaterapeutkou Kristýnou Rolincovou. Cenné rady, jak na zdravý spánek dětí i maminek naleznete také v rozhovoru s Lucií Horešovskou Hrásteckou alias Vyspanou mámou, která se věnuje spánkovému poradentství.

Mama v lese

Obchod s dětským oblečením