Blog

Inspirace na jarní tvoření

Hledáte inspiraci na tvorbu krásných jarních dekorací z přírodních a upcyklovaných materiálů? Mrkněte na článek, který jsem pro vás připravila společně s Kristinou Löserovou, lektorkou šicích i floristických kurzů a upcymaniačkou. Pusťe jaro do svých domovů!

Upcyklovaná dekorace v květináči

Jarní tvoření s Upcymánií

Vytvořte si jednoduchou a stylovou dekoraci pod Kristiny Löserové. Většinu potřeb najdete doma a pro některé se vydejte na procházku do přírody.

Základ dekorace tvoří terakotový květináč, do kterého upevníte klacík, například tak, že jej zalijete sádrou a necháte vytvrdnout. Než vám sádra vytvrdne, připravte si domeček z kartonu, který polepte látkou. Plůtek domečku vytvoříte z nastříhaných větviček. 

Základ dekorace je hotový a nyní se můžeme pustit do zdobení. Okolo domečku ovážeme jutovou stuhu nebo provázek a dozdobíme dřevěným motýlkem. Sádru v květináči přikryjeme mechem – přilepíme jej pomocí tavné pistole. Přidáme ulitu, látkovou kytičku nebo jinou drobnou dekoraci.

Minimalistický věnec na dveře

Znáte to také? Někdy něco začnete tvořit a najednou zjistíte, že vám to vůbec nejde tak, jak jste si vymysleli. Materiál je neposedný, drátek se trhá… Nebo dojde materiál, zazvoní vám telefon a nemáte tolik času, kolik byste si představovali. A začnou vás napadat náhradní řešení, která vůbec nebyla v plánu. Tak přesně takto vzniká kreativita. Nejdůležitější je to nevzdat, nebát se výsledku, který třeba nebude přesně podle našich představ, ale i přesto, bude dokonalý.

Přesně v tomto duchu vytvořila Kristina druhý jarní návrh – minimalistický věnec z proutí, který je ozdoben z půlky buxusem a z půlky smotaným provázek. Mně osobně se tato dekorace velmi líbí – díky jednoduchosti dává Kristina vyniknout kontrastu tří materiálů a tří barev. Tento věnec se bude hodit do různého interiéru, ať již preferujete minimalismus, industriální styl, hygge či venkovský styl. A jak tuto působivou dekoraci vyrobit? Smotejte tenké větvičky do tvaru věnce a zajistěte drátkem. Pomocí drátku připevněte buxusové větývky a následně smotaný provázek.

jarní dekorace návod

Velikonoční dekorace na poslední chvíli

Podobně jako Kristina jsem se i já pokusila pracovat s málem. Vyběhla jsem u mamky za barák a zkoumala jsem, co by se dalo hezkého vytvořit z toho, co tu roste. A objevila jsem břečťan s nádhernými černými plody!

Delší větev břečťanu jsem smotala do tvaru oválu. Neměla jsem drátek, konce větviček jsem zamotala do sebe a zajistila bílou mašličkou. Do oválku jsem vmotala tři větvičky břečťanu s plody a mezi nimi jsem vytvořila z kokosového vlákna dvě malá hnízdečka, do kterých jsem posadila dvě vyfouknutá bílá vajíčka. K připevnění jsem si pomohla tavnou pistolí. Vnikla jednoduchá dekorace v minimalistickém stylu. Velikonoční dekorace bývají většinou hodně barevné, mně se zde líbil kontrast černé a bílé na pozadí zelených listů břečťanu.

Osázená forma na bábovku

S krásným nápadem na rychlou velikonoční dekoraci na poslední chvíli přišla Kristinka. A já jsem nadšená, že použila právě starou formu na bábovku. Nedávno mi jí totiž nabízela mamka, a teď již budu vědět, co s ní udělám.

Do staré formy na bábovky Kristina vložila substrát a zasadila malé narcisky, velkokvěté sedmikrásky a macešky. Aranžmá lehce doladila skořápkami z vajíček a drobnou otýpkou svázanou z větviček. Vznikla působivá dekorace, která vnese jarní náladu do vašich domovů.

velikonoční osázená mísa dekorace upcyklace

Která dekorace vás zaujala nejvíce? Zkusíte si některou z nich doma vytvořit?

Foto: Kristina Löserová (3x), Zdeňka Bílková (1x)

Zaujaly vás nápady od Kristiny Löserové? Sledujte jí jejím Instagramu Upcymania. Naleznete zde spoustu inspirace na tvoření z upcyklovaných a přírodních materiálů a také se zde dozvíte, jaké Kristina pořádá aktuální živé kurzy.

Hledáte další nápady na tvorbu dekorací? Vytvořte si podle Kristiny s dětmi velikonoční upcyklované zajíčky nebo  letní věnec ze starých kalhot.

Mama v lese

Obchod s dětským oblečením