Blog

Respekt k porodu

Máma v lese podpoří Rodinný festival Respekt k porodu

Rodinný festival RESPEKT K PORODU, pořádaný Hnutím za aktivní mateřství, je již 19. rokem jednou z nejvýznamnějších akcí v rámci evropského Světového týdne respektu k porodu. Kombinuje bohatý program přednášekworkshopůporadenství a aktivit pro celou rodinu, včetně prostoru pro relaxaci a zábavu pro děti (připraven je dětský koutek i výtvarné dílny). 

rodinný festival respekt k porodu

Pestrý program nabídne mj. konference o sexuální výchově, speciální program pro zdravotnické pracovníky a hlavní veřejnou část s širokou škálou aktivit, jež zahrnuje i cvičení, koncerty, divadelní představení a filmové projekce

výstava homo ecologicus

Navíc se můžete těšit na stánky partnerských přispěvatelů, poradny porodních asistentek, dul a laktačních poradkyň, ale i designový obchůdek, kde Máma v lese nebude chybět. Dále budou připraveny rozličné expozice (např. interaktivní výstava Děloha, Porodní sál a porodní pokoj, expozice HOMO ECOLOGICUS či výstavy fotografií), odpočinkové zóny a bohatou food zónu.

Festival jako každý rok proběhne ve 3. květnovém týdnu, ve dnech 13. – 19. 5. 2024, a to v prostorách Holešovické tržnice, HALA 13 (kde se v sobotu 11. 5. koná též Nosící mini veletrh).

Program festivalu

festival respekt k porodu

Pondělní program zahájí konference na téma Sexuální výchovy, jež je určena učitelům, rodičům a všem, kteří chtějí s dětmi otevřeně a bez předsudků komunikovat o sexualitě. Program pro úterý a středu je připraven speciálně pro zdravotnické pracovníky, porodní asistentky, duly a další profesionály. Středa bude zahájena slavnostním ceremoniálem, během kterého proběhne křest knihy Ruth Ehrhardt – Základní potřeby rodící ženy, a pokračovat bude tradiční debatou na ústřední téma Informace – Rozhodování – Péče. 

Od čtvrtka do neděle se návštěvníci mohou těšit na hlavní část festivalu, jež je přístupna široké veřejnosti. Čtvrtek bude tematicky věnován rodičovství, pátek se zaměří na období šestinedělí, kojení a počátky mateřství, sobota na těhotenství a porod a neděle na partnerství a sebepéči.

homo ecologicus výstava respekt k porodu

Výstava Homo Ecologicus

Součástí festivalu je také doprovodná výstava Homo Ecologicus, která představuje české ekologické značky, jež své výrobky vytváří s ohledem na životní prostředí a udržitelnost. Mezi čtyřmi vybranými se objeví dětské rostoucí oblečení z bio bavlny a lnu od Mámy v lese, plenky, látkové vložky a odličovací sety od firmy MA-TATA, přírodní mýdla od Mýdlárny Koukol a udržitelná přírodní i zerowaste móda od MYM-ECO

Výstava je neprodejní, ale výrobky od Mámy v lese i dalších českých značek si můžete zakoupit v designovém obchůdku v prostorách festivalu, a to již od této soboty, 11. 5., kdy je zpřístupněna výstava Homo Ecologicus i designový obchůdek.

Sleva na vstupné

Máma v lese svým klientům a fanouškům přináší příjemnou slevu ve výši 15% na vstupenky i balíčky webinářů. 

Kód na slevu je: RESPEKTMAMAVLESE 

Staňte se součástí komunity, která podporuje informované rozhodování a respekt k porodu. Pro více informací o festivalu, podrobný program a zakoupení vstupenek navštivte oficiální webovou stránku Rodinný festival RESPEKT K PORODU.

rodinný festival respekt k porodu

Autorkou textu je Martina Martinez Arboleda.

Foto: archiv Rodinného festivalu Respekt k porodu (3x), Anna Dušáková AnyImages (2x), Marieta Kosturová Příběhářky (1x).

Více informací o festivalu naleznete na webových stránkách Respekt k porodu.

Pro aktuální informace o plánovaných akcích, kterých se zúčastním a kde si můžete na živo prohlédnout mé oblečení a případně jej i dětem vyzkoušet, sledujte Instagram Máma v lese.

Mama v lese

Obchod s dětským oblečením